- Kucie węży
Problem z konfekcjonowaniem węży ciśnieniowych pojawia się wszędzie tam gdzie znajdują zastosowanie maszyny o napędach hydraulicznych – maszyny budowlane, rolnicze itp., oraz tam gdzie płyny robocze podawane są pod ciśnieniem – np. myjnie wysokociśnieniowe, malowanie hydrodynamiczne, cięcie wodą, etc Oczywiście można kupować gotowe węże, z zakutymi odpowiednimi końcówkami, ale pomijając koszty jest to skomplikowane logistycznie i czasochłonne. Posiadanie własnego gniazda konfekcjonowania węży pozwala na zmniejszenie zapasów magazynowych i skrócenie czasu przestojów. Posiadanie takiego gniazda pozwala również na wykonywanie usług zakuwania i sprawdzania węży ciśnieniowych. Oferta naszej firmy pozwala na kompletne wyposażenie gniazda do obsługi węży ciśnieniowych. Nasze doświadczenie w projektowaniu i produkcji takich urządzeń pozwala na rozwiązywanie również niestandardowych problemów związanych ze specyficznymi wymaganiami niektórych branż jak np. górnictwo.
- Piły do cięcia węży
- Znakowarki
- Prasy do zakuwania
Zakuwarki hydrauliczne HP i EHP przeznaczone są do zakuwania końcówek przyłączeniowych węży ciśnieniowych. Rodzaje okuć oraz średnice zacisku podawane są zawsze przez producentów węży. Wyposażeniem zakuwarek są komplety szczęk do zakuwania, których wymiary dobiera się odpowiednio do średnic stosowanych okuć. Na specjalne zamówienie zakuwarki mogą być przystosowana do wykonywania innych prac jak:
- zaciskanie okuć nietypowych,
- zakuwanie nakrętek,
- zakuwanie lin stalowych,
- zakuwanie końcówek przewodów elektrycznych.
Zakuwarki hydrauliczne produkowane są w dwóch wersjach:
1. zakuwarki HP – z zasilaniem zewnętrznym do których stosuje się zwykle zasilacze ręczne lub hydro-pneumatyczne
2. zakuwarki EHP – wyposażone we własne zasilacze elektro-hydrauliczne
- Urządzenia do skrawania przewodów
Technologia zakuwania gumowych węży ciśnieniowych wymaga zdjęcia zewnętrznej warstwy węża. Do tego celu można zastosować urządzenie skrawające przewody USP. W wersji ręcznej urządzenie to montuje się w imadle warsztatowym. Można również zespół skrawający USP zamontować w maszynie montażowej MM160 i operację skórowania wykonać mechanicznie.
- Stanowiska próbne
Zależnie od norm krajowych lub zakładowych węże ciśnieniowe powinny być poddane próbie ciśnieniowej. W zależności od rodzaju węża, ciśnienie próby wynosi 2¸3 krotność ciśnienia nominalnego. Takie próby wykonuje się w stanowiskach próbnych o maksymalnych ciśnieniach próby od 800 bar do 3750 bar. Źródłem ciśnienia w tych urządzeniach są pompy nurnikowe napędzane silnikami pneumatycznymi. W zależności od wersji stanowiska próbne mogą być wyposażone w elektryczne pompy napełniające. Do mocowania węży w stanowiskach próbnych mogą być wykorzystane urządzenia szybkomocujące.