Aplikacje ciekłe

Malowanie na mokro to tradycyjny proces nakładania płynnej farby na metal.

Istnieją trzy główne sposoby malowania farbami w płynie: – Automatyczne malowanie natryskowe – Ręczne malowanie natryskowe – Malowanie zanurzeniowe

Farbę w płynie w warunkach przemysłowych nakłada się za pomocą natrysku, pompą lub ze zbiorników ciśnieniowych albo w wannach zanurzeniowych, aby zapewnić równomierne powlekanie.

Malowanie natryskowe automatyczne

 

Malowanie natryskowe ręczne  

 

Malowanie zanurzeniowe  

Detale są zawsze najpierw dokładnie czyszczone. Następnie nakładana jest farba.

Mokra farba może wymagać wielu warstw, aby zapewnić równomierne wykończenie.

Malowanie na mokro jest stosunkowo tanie, szczególnie biorąc pod uwagę koszty uruchomienia. Pozwala również na cieńsze powłoki, których nie można wykluczyć w przypadku lakierowania proszkowego. Mokrą farbę można również nakładać na gumę lub inne materiały wrażliwe na ciepło, ponieważ utwardzanie zachodzi w temperaturze pokojowej. Jeśli produkt zostanie porysowany lub uszkodzony, retuszowanie jest znacznie prostsze niż lakierowanie proszkowe. Farba na mokro zapewnia również szerszą gamę kolorów i wykończeń, przy aplikacji z technologią natrysku.

Malowanie na mokro ma kilka wad. Nie jest tak trwałe jak lakierowanie proszkowe. W przypadku zgięcia lub zarysowania farba może ulec odpryskom lub odpryskom. Z tego powodu konserwacja w czasie będzie większa niż lakierowanie proszkowe. Wiele farb jest również potrzebnych w mokrej farbie; jednak do malowania proszkowego potrzebna jest tylko jedna warstwa. Przy aplikacji na mokro możliwe są zacieki lub inne niedoskonałości wykończenia.

Scroll to Top