Intralogistyka

Intralogistyka to zbiór urządzeƄ i mechanizmów, odpowiednio sterowanych i wspóƂpracujących ze sobą, tworzący w ten sposób system transportu detali w fabryce w procesie produkcji i dystrybucji.

Intralogistyka kontroluje przepƂyw materiaƂów między rĂłĆŒnymi obszarami zakƂadu – od towarĂłw przychodzących do magazynu, obszarĂłw produkcyjnych i montaĆŒu koƄcowego do kompletacji zamĂłwieƄ i wysyƂki.

Dzięki optymalizacji integracji przetwarzania informacji z najnowszymi technologiami i oprogramowaniem do transportu materiaƂów osiąga się ĆŒÄ…daną wydajnoƛć zarĂłwno dla systemĂłw ręcznych, jak i automatycznych.

 

W skƂad ciągu technologicznego kaĆŒdego zakƂadu produkcyjnego w tym teĆŒ na przykƂad malarni przemysƂowej wchodzi szereg urządzeƄ, odpowiadających kolejno następującym po sobie procesom: przygotowania powierzchni, suszenia, nakƂadania i utwardzania powƂoki. Dla zapewnienia wymaganej wydajnoƛci i utrzymania jakoƛci wyrobu, kluczowym elementem staje się zagwarantowanie przepƂywu materiaƂu wg zadanych parametrĂłw. Zapewniają to systemy transportu. DobĂłr systemu zaleĆŒy od wielkoƛci instalacji, zaƂoĆŒonej wydajnoƛci, przyjętej technologii przygotowania powierzchni (np. myjka przelotowa lub taktowa), wielkoƛci detalu.

Rosnące wymagania wymagają coraz większej wydajnoƛci i elastycznoƛci podczas procesów produkcyjnych. Inteligentnie zaprojektowane wewnętrzne przepƂywy materiaƂów, które są optymalnie poƂączone w sieć i kontrolowane, stanowią podstawę dla pƂynnych operacji produkcyjnych. Od prawie 40 lat oferujemy naszym klientom doskonaƂe rozwiązania w zakresie transportu materiaƂów i technologii przenoƛników. Nasze procesy automatyzacji optymalizują operacje produkcyjne w wielu fabrykach. je w Twojej fabryce.

OgĂłlna klasyfikacja systemĂłw transportu

Systemy transportu moĆŒemy podzielić na wiele sposobĂłw, zaleĆŒnie od przyjętych kryteriĂłw.

Stosujemy najczęƛciej następujące definicje:

W zaleĆŒnoƛci od stopnia automatyzacji transportu: – automatyczne – ręczne – semi-automatyczne

W zaleĆŒnoƛci od konstrukcji mocowania mechanizmĂłw: – zawieszkowe – podƂogowe

W zaleĆŒnoƛci od trybu pracy: – przepƂyw sekwencyjny ciągƂy lub sterowany – przepƂyw indeksowany portalowy lub wciągnikowy

.W zaleĆŒnoƛci od logiki transportu: – obiegowe – krzyĆŒowe

W zaleĆŒnoƛci od powiązania detali z systemem transportu – zawieszkowe – dolne (siatkowe, taƛmowe, pƂytkowe itd.)

 

Proces projektowania systemu transportu jest zawsze realizowany równoczeƛnie z wyborem technologii i techniki procesów technologicznych.

Pierwszy krokiem jest opracowanie schematu blokowego, następnie zwymiarowanie urządzeƄ i ustawienie ich w hali (layout 2D).

Po jego zatwierdzeniu robimy layout 3D dla zapewnienia wykonalnoƛci systemu w odniesieniu do innych maszyn produkcyjnych.

Na koniec dobieramy standardowe elementy z naszego programu i projektujemy urzadzenia specjalne np. windy, stacje przeƂadunkowe itd.

Scroll to Top