Komory przelotowe

Komory przelotowe są najczęściej wykorzystywane w instalacjach z automatycznym, ciągłym lub taktowym przejazdem detali (podwieszonych, podłogowych, płaskich, czasami wózkowych). W rozwiązaniach taktowych najczęściej na wejściu i wyjściu komory nie ma drzwi. Wypływ gorącego powietrza ograniczany jest poprzez sterowanie wentylacją upustową oraz poprzez stosowanie śluz i przedsionków. W tej grupie urządzeń oferujemy sprawdzone rozwiązania do zastosowań w typowych liniach malowania proszkowego i mokrego oraz konstrukcje specjalne ( m.in. dla przemysłu produkcji opakowań blaszanych oraz motoryzacji).

Komory mogą być umieszczone bezpośrednio na podłodze lub zamontowane na platformie. Komora stojąca na podłodze z otworami na produkty w ścianie bocznej powinien posiadać konstrukcję zapewniającą ograniczenie wyrzutu gorącego powietrza, a podłoga powinna być izolowana w celu zmniejszenia strat ciepła. Komory na platformie (zasyfonowane) ograniczają straty ciepła na otworach i i oszczędzają miejsce na podłodze. Podwyższona komora na platformie może kosztować więcej niż montowana na podłodze ze względu na zwiększone koszty instalacji i dodatkowe materiały. Dolne otwory wejściowe i wyjściowe w podłodze (syfon) zapewniają najlepsze możliwe ograniczenie ciepła.

W suszarki i piecach przelotowych detale przemieszczają się przez piec ruchem ciągłym lub taktowym, z taka prędkością aby osiągnąć czas przebywania w wyznaczonej temperaturze.

Ze względu na konstrukcję rozróżniamy piece przelotowe poziome i zasyfonowane.

Scroll to Top