Aparaty do malowania mokrego

Oferujemy szeroką gamę pneumatycznych pomp tłokowych i nurnikowych do wydajnego przenoszenia płynów o niskiej, średniej i wysokiej lepkości. Pneumatyczne pompy nurnikowe nadają się do wielu zastosowań przemysłowych, takich jak urządzenia do malowania, powlekania i wykańczania, wytłaczania smarów i tłuszczy, uszczelniaczy, klejów, płynów (oleje, farby, chemikalia) i większości innych płynów, a także jako zamienniki pomp stosowanych do malowania natryskowego i powlekania.

Pompy mogą być stosowane do pompowania bezpośrednio z małych pojemników z farbą, 200-litrowych beczek, z 1000 ltr IBC lub z systemu cyrkulacji farby.

Razem z naszymi pompami oferujemy również kompletne systemy do transportu płynów, w tym rurociągi, zawory, węże, systemy recyrkulacji i inne.

Na bazie pneumatycznych agregatów nurnikowych budowane są zestawy malarskie. Na typową kompletację zestawu składają się: agregat nurnikowy, filtr wysokociśnieniowy z wkładem filtra, zawór kulowy z przewodem przelewowym, wózek, system ssący, wąż farby, pistolet natryskowy z dyszą, zestaw przygotowania powietrza.

Aparaty do malowania farbami ciekłymi podstawowe służą  do podawania pod ciśnieniem płynu (farby itp.) do pistoletu w systemach/ urządzeniach malarskich/ produkcyjnych.

Mogą być napędzane silnikiem pneumatycznym lub elektrycznym, zaś pompa może być wykonana jako tłokowa, nurnikowa lub membranowa.

W oparciu o własnej konstrukcji pompy nurnikowe i tłokowe silniki pneumatyczne, przy wykorzystaniu bogatej listy osprzętu (pistolety, węże, dysze, rury ssące, filtry, zawory, wózki, mieszadła, podgrzewacze itd.) budowane są aparaty do malowania farbami ciekłymi w technologii airless i air-combi (air-assisted) o przełożeniach od 3:1 do 79:1 i wydajności od 20 cm3/PS (podwójny skok) do 512 cm3/PS (od 5 do 45 ltr./min).

Dzięki dużej rozpiętości parametrów naszych agregatów oraz szerokiej ofercie wyposażenia uzupełniającego możemy spełniać wymagania wszystkich odbiorców i nasze aparaty są stosowane zarówno do produkcji mebli, gdzie wymagane jest perfekcyjne wykończenie powierzchni jak i do ciężkiej antykorozji, w stoczniach, w hydrotechnice, gdzie nakłada się materiały grubo powłokowe, o wysokiej zawartości części stałych (farb high-solids), z wypełniaczami typu pył cynkowy, płytki szklane, płatki żelaza etc.

Produkowane od ponad 30 lat urządzenia aplikacyjne (pompy, pistolety i osprzęt) gwarantują jakość wymalowania, niezawodność i trwałość w eksploatacji.

Szeroka oferta agregatów i osprzętu, wsparta odpowiednim potencjałem projektowym i doświadczeniem pozwala na budowanie kompletnych, automatycznych linii technologicznych do malowania mokrego, z automatyczną zmianą koloru, kabinami malarskimi, systemami transportu technologicznego, suszarkami, wentylacją, systemami zabezpieczeń. Cały proces może być sterowany i kontrolowany dzięki komputerowej wizualizacji.

Malowanie mokre ma zastosowanie:

  • przy aplikacji farb antykorozyjnych i ogniochronnych w przemyśle stoczniowym, konstrukcji stalowych, produkcji zbiorników
  • do transportu chemii
  • w przemyśle drzewnym, motoryzacyjnym, tworzyw sztucznych, budowlanym, szkło
  • w przemyśle metalowym (naczepy, maszyny rolnicze, kontenery, itp.)
Scroll to Top