Galwanotechnika

Galwanizacja to proces, w którym produkt metalowy jest powlekany cienką warstwą innego metalu, aby chronić go przed korozją. Proces ten nazywany jest na różne sposoby w zależności od metalu użytego do wytworzenia powłoki ochronnej.

Pokrycie polega na osadzeniu metalu na powierzchni przewodzącej, zapewniając cienką i trwałą powierzchnię odporną na korozję. Typowymi metalami stosowanymi w poszyciu są cynk, chrom, nikiel i srebro. Proces polega na zanurzeniu elementu w roztworze jonów zawierającym metal galwaniczny. Energia elektryczna przepływa przez system, co prowadzi do osadzania powłoki metalu na detalu.   Stosowanie różnych metali galwanicznych prowadzi do wielu korzyści. Pokryciee może poprawić odporność na korozję, dodać dekoracyjny wygląd, zwiększyć lutowność, zwiększyć wytrzymałość, zmniejszyć tarcie, zmienić przewodność, zwiększyć magnetyzm lub poprawić przyczepność farby.   Chociaż określenie wad powłok galwanicznych jest w pewnym stopniu zależne od metalu, istnieją pewne ogólne wady. Warstwy są bardzo cienkie, więc jeśli pożądane są grubsze warstwy, może być potrzebnych wiele warstw. Może to być czasochłonny i kosztowny proces. Jednorodność każdego płaszcza nie zawsze jest idealna. Grudki lub nierówności mogą tworzyć nierówne powierzchnie. W zależności od metalu poszycia powłoka może mieć tendencję do kruchości i łatwości do pękania, co pozostawia element otwarty na zanieczyszczenia, takie jak rdza.

Proces galwaniczny jest usługą o bardzo szerokim i uniwersalnym zastosowaniu, która jest stosowana w wielu branżach i sektorach. Służy do produkcji ogrodzeń, płaskowników, kątowników, zawiasów, pokryw, podzespołów, anten, siatek ogrodzeniowych, łańcuchów, śrub, gwoździ i części samochodowych. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wiele przedmiotów i elementów otaczających nas każdego dnia zostało ocynkowanych.     Oferujemy dwie metody galwanizacji: • bębny, stosowane do małych elementów do 100-150 mm, gdzie dopuszczalne są lekkie zadrapania; • wieszak, odpowiedni na duże przedmioty, na których nawet małe zadrapania są niedopuszczalne.

 

Scroll to Top