Pistolety natryskowe ręczne

AIRLESS i AIR-COMBI (Air Assisted Airless) są najbardziej przydatnymi i wydajnymi metodami malowania zarówno dużych, jak i małych powierzchni elementów metalowych i części maszyn.

Farba przechodząc pod dużym ciśnieniem przez mały, odpowiednio ukształtowany otwór dyszy ulega rozbiciu (atomizacji) na bardzo małe cząstki. W metodzie AIR-COMBI wysoka jakość powłoki jest osiągana przez dodatkową osłonę powietrza podawanego wokół rozpylanej strugi farby w celu jej ujednolicenia i ukierunkowania. Zmniejszone w porównaniu z AIRLESS ciśnienie hydrodynamiczne zapewnia mniejsze pylenie oraz lepszą dekoracyjność nanoszonej warstwy. Metoda AIR-COMBI łączy zalety malowania tradycyjnego powietrznego z malowaniem metodą AIRLESS i pozwala na:

  • uzyskanie dużej wydajności,
  • stosowanie farb o wysokiej lepkości,
  • ograniczenie zapylenia,
  • dużą dekoracyjność,
  • precyzyjne malowanie skomplikowanych powierzchni,
  • lepsze wykorzystanie materiału malarskiego.

W oparciu o metody AIRLESS i AIR-COMBI ADAL projektuje i wytwarza wydajne oraz łatwe w obsłudze aparaty malarskie w kombinacji silnika pneumatycznego oraz pompy nurnikowej z różnym osprzętem, takim jak: pistolety, węże i filtry wysokociśnieniowe, dysze, rury ssące, zawory, wózki, mieszadła i podgrzewacze.ADAL dostosował swoją produkcję do aplikacji farb wodorozcieńczalnych oraz nisko- i bezrozpuszczalni­kowych, chroniąc środowisko naturalne.

Rodzaje i wielkości dysz, wykonanych z węglika wolframu, powinny być dobrane pod kontrolą przedstawiciela ADAL’a w celu zapewnienia prawidłowej wydajności i szerokości strumienia. Potrzebne techniczne dane oraz sposób doboru parametrów zawarte są w oddzielnej ulotce.

Do stosowania farb i materiałów o dużej lepkości ADAL proponuje aparaty z podgrzewaczem przepływowym ( zmniejszenie lepkości farby ze wzrostem temperatury), co umożliwia wydajniejsze malowanie przy mniejszym ciśnieniu.

W ten sposób wszystkie rodzaje farb i materiałów lepkich, również ekstremalnie agresywne płyny mogą być stosowane przy użyciu odpornych na korozję elementów aparatów wykonanych ze stali nierdzewnej, pakietów uszczelnień wykonanych ze specjalnych materiałów, gniazd zaworów wykonanych z węglików spiekanych, jak również odpowiednio dobranego osprzętu poddawanego działaniu wysokiego ciśnienia.

Typy pistoletów natryskowych ręcznych:

  • AL (Airless): AL25 AL50 ALH 50 ALW35 ALW50
  •  AC (Air-Combi) AC225 AC225L

Przedłużki do pistoletów ręcznych typu AL , ALW i AK.

Lance sztywne i elastyczne do zabezpieczeń antykorozyjnych.

Scroll to Top